NEKROLOG Jaroslav Saska

Pan Jaroslav Saska byl obětavým a zapáleným sportovcem, organizátorem a motivátorem volejbalu na okrese Jablonec nad Nisou.

Již ve svém zaměstnání, jako referent sportů na Okresním svazu ČSTV, se plně věnoval své velké zálibě a koníčku a to volejbalu. V té době aktivně organizoval a i sám hrál volejbalové turnaje nejen v Sokolu Janov, kde pravidelně organizoval turnaje dětí a mládeže v rámci Jabloneckého okresu, dále nesmíme zapomenout na organizaci podnikových dlouhodobých turnajů, organizaci okresního přeboru mládeže a dospělých. Po skončení své hráčské kariéry neustále intenzivně pokračoval v organizaci turnajů, oficiálních soutěží v rámci volejbalového svazu, byl neúnavným propagátorem, aktivoval a přesvědčoval všechny oddíly k účasti v okresních soutěžích, jeho působením se povedlo sestavit mnohá družstva, která by jinak nebyla. Sám poté působil jako trenér mládeže, rozhodčí, neustále udržoval antukové hřiště na Vyšehradu (část Jablonce), i zde se snažil pořádat zápasy a turnaje. Opravdu je těžké pojmenovat správným výrazem jeho nadšení a nasazení pro volejbal. Což vše dělal na úkor rodiny, volejbal byl u něj vždy na 1. místě. V každém případě můžeme konstatovat, že aktivní soutěže v rámci okresní úrovně nezanikly, jako v jiných okresech, ale naopak stále se udržoval velký počet aktivních družstev hrajících tyto soutěže. To vše byla jen a jen jeho zásluha, což nám sousední okresy mohly jen závidět. Nesmíme zapomenout ani na jeho aktivní působení v Okresním výboru volejbalového svazu, kde působil více jak 30 let, opět jeho přičiněním bylo vidět, že volejbal v Jablonci žije a úspěšně funguje.

Jeho vysoké nadšení a zájem o zvýšení aktivity volejbalových klubů jej neopustila opravdu až do konce jeho života, což potvrzuje jím úspěšně zorganizovaná soutěž okresního přeboru žen a mužů  pro rok 2019/2020.

V panu Jaroslavu Saskovi opravdu ztrácíme velkého volejbalového „srdcaře“ a nadšence, bude opravdu těžké pokračovat v jeho dlouholeté skvělé práci.

Čest jeho památce

Stanislav Dubský

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *