Lokomotiva slaví! Už je zase prvoligová

„Mohu potvrdit, že tomu tak je. Třem nejlepším klubům ve 2. lize byla účast nabídnuta a my jsme jedním z nich. Oficiální by to mělo být na začátku dubna, ale je to jisté už nyní. Z 1. ligy nikdo sestupovat nebude, soutěž se rozšíří, aby nabrala na atraktivitě,“ řekl předseda Lokomotivy Petr Dobíhal.

Už jsou zase prvoligoví! Volejbalisté Lokomotivy Česká Lípa slaví, v sezoně 2020/2021 budou hrát 1. ligu. Definitivně o tom rozhodl Český volejbalový svaz, který vítězům tří druholigových skupin nabídl účast ve vyšší soutěži, aniž by museli absolvovat baráž. Lokomotiva nabídku na návrat na prvoligovou scénu přijala. Lokomotiva s předstihem ovládla 2. ligu. Hnala ji skvělá atmosféra

Lokotka má za sebou ve 2. lize skupině B famózní sezonu, z dvaatřiceti utkání triumfovala hned devětadvacetkrát a s předstihem si zajistila postup do baráže. Tu nakonec svěřenci hrajícího trenéra Jana Javůrka absolvovat nemusí, nahoru jdou rovnou.

„Pro mě je to prostě perfektní pocit. Nádhera! Je to odměna za dlouholetou práci a největší poděkování jde samozřejmě za hrajícím trenérem Honzou Javůrkem a za jednotlivými hráči. Postup je cennější ještě o ten fakt, že většina kluků pochází přímo z České Lípy. Na novou výzvu jsou hodně natěšení, nahoru chtějí,“ pokračoval Dobíhal.

Šéfovi volejbalové Lokomotivy ale přibylo díky předčasnému postupu také nemálo starostí, největším problémem jsou především finance. „Uvidíme, jak moc nám pomůže město Česká Lípa a zda se nám podaří získat dotaci. Také nechceme hrát v Zákupech, ale přímo v České Lípě. Na řešení je toho dost, ale věřím, že se vše podaří vyjednat k naší spokojenosti. Kádr na 1. ligu by měl být stejný, pro kluky to bude odměna,“ uzavřel Dobíhal.


Zdroj: https://ceskolipsky.denik.cz/ostatni_region/lokomotiva-slavi-uz-je-zase-prvoligova-nadhera-jasal-predseda-dobihal.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *