Projekty – mládež

Vážení představitelé oddílů Libereckého kraje,

nedávno jsem Vám zaslala informace o novém složení LKVS a funkcích jednotlivých členů.

Jednotlivé komise už pracují na post-covidovém restartu volejbalu a přípravě sezóny nové. Nejvíce práce nás určitě čeká v oblasti mládeže. Komisi mládeže, která je poradním orgánem výboru LKVS, dostal na starost Pavel Starý z TJ Turnov.

Po vzájemné dohodě o spolupráci je složení komise následující: Pavel Starý (předseda komise, člen výboru LKVS, TJ Turnov), Stanislav Dubský (předseda LKVS, TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou), Jan Nevoral (člen výboru LKVS, Slavia Liberec), Blanka Kvíčalová (USK Slavia Liberec), Petra Břešťáková (TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou), Petr Prokop (Slavia Liberec), Aleš Správka (VK Dukla Liberec), Lukáš Houda (ZŠ Ještědská Liberec), Jiří Skřivan (TJ Sokol Mnichovo Hradiště), Zdeněk Blažek (TJ Sokol Mnichovo Hradiště), Radim Mitiska (TJ Jiskra Nový Bor), Petr Damnitz (TJ Slovan Varnsdorf) a Lucie Bryknarová (sekretariát LKVS).

Hlavním mottem komise je nejen spolupráce uvnitř skupiny, ale zejména spolupráce se všemi oddíly hrajícími soutěže Libereckého kraje.

V některých projektech nás poměrně tlačí čas, proto se na Vás obracíme s některými záležitostmi už nyní.

ČVS přišlo nyní v oblasti mládeže s dvěma projekty. Oba souvisí s výběrem talentované mládeže, tedy i provázaně s činností Krajských center mládeže (KCM).

Výbor LKVS schválil pro následující období, které vyvrcholí Letní olympiádou dětí a mládeže v červnu 2022, Aleše Správku (VK Dukla Liberec) jako trenéra KCM chlapců a trenérské duo Pavel Starý (TJ Turnov) a Petra Břeštáková (TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou) jako trenéry KCM dívek. Podrobné informace o KCM máte v přiložených souborech. Přihlášky hráčů a hráček do krajských výběrů prosím zašlete dle instrukcí do 10. května 2021.

Prvním projektem ČVS je Návrat do „Základní školy volejbalu“.

Viz: http://www.cvf.cz/mladez/novinky/navrat-do-zakladni-skoly-volejbalu-22428.html

Prosíme zástupce jednotlivých oddílů, aby do 1. května 2021 projevili zájem za své oddíly a zaslali vyplněnou Excel tabulku Pavlovi Starému na (pavka.staroch@seznam.cz), který bude koordinovat tento projekt za LKVS.

Dalším projektem ČVS jsou navržené Letní mistrovství republiky mládeže.

Viz: http://www.cvf.cz/mladez/novinky/navrh-nemistrovskych-soutezi-mladeze-leto-2021-22427.html

Těchto soutěží se mohou zúčastnit i výběry napříč krajskými oddíly. V kategoriích starších žáků I (ročník narození 2007 a mladší), mladších žákyň (ročník narození 2008 a mladší) a nejmladších žákyň (ročník narození 2009 a mladší) budou reprezentovat náš kraj nové výběry KCM. O zbylá místa (mladší žáci (2008 a mladší), starší žáci II (2006 a mladší), kadeti (2005 a mladší), starší žákyně I (2007 a mladší) a starší žákyně II (2006 a mladší)) mohou projevit zájem všechny oddíly z kraje. Zájemci piště do 15. května mně na sekretariát LKVS (bryknarova@cvf.cz). Oficiální přihlášky do soutěží jsou na začátku června, do té doby se dohodneme nebo si dokonce už zahrajeme o to, kdo bude náš kraj reprezentovat.

To je pro tuto chvíli vše. Během pár dnů se znovu ozvu, protože Komise mládeže připravuje analýzu stavu volejbalu v kraji a ráda by vyslechla Vaše názory.

Děkujeme moc za spolupráci, přeji krásný den a  brzký návrat k volejbalu!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *